| iyiForum.Net |

Hoş geldiniz sayın ziyaretçimiz; Forumumuzdan daha iyi yararlanabilmeniz için kayıt olmanızı öneriyoruz.

Duyurular Kısa yolu

Buradan duyurulara hızlıca ulaşabilirsiniz.

Neler Yeni?

Buradan yeni içeriklere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Buradan bize mesaj atabilirsiniz.

  • Örnek Resim

    Özgün Forum Sitemize Hoş Geldiniz. Marjinal bir ortamda özgünlüğün tadını çıkarmak istiyorsanız doğru yerdesiniz!

Dikkat! Klasör şifreleme için en iyi 5 program

  • Konbuyu başlatan Baba
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 4:25

Baba

Developer
Admin
Teknik Ekip
Özgün Üye
Sms Onaylı
Erkek
Katılım
2 May 2021
Mesajlar
99
Tepkime puanı
37
Puanları
41
Konum
Akdeniz
Web Sitesi
iyiforum.net
Cinsiyeti
Erkek
Klasör şifreleme için en iyi 5 program


Fotoğraf, video, doküman gibi her türlü dosyalarımız kişisel bilgisayarlarımızda saklı. Özellikle ortak kullanımlarda bu dosyaların gizliliği tehlikede oluyor. Diğer kişilerin görmesini istemediğimiz içerikleri gizlemek için ek önlemler almak gerekebiliyor. Bu noktada geliştirilen klasör ve dosya şifreleme yazılımları, hayati önem taşıyorlar.

Şifreleme yazılımları, bilgisayarınızdaki veya telefonunuzdaki dosyaların belirli bir parola ile korunmasını sağlar. Sadece kendi bildiğiniz bir parola seçersiniz ve istediğiniz fotoğrafı, videoyu, belgeyi şifreleyebilirsiniz. Böylelikle o şifreyi bilmeyen meraklı gözlerden kendinizi korumuş olursunuz. Klasör şifreleme için en iyi 5 program listesinde, bu amaç için kullanabileceğiniz yazılımları listeledik.


1. Folder Lock
Folder Lock, en popüler klasör ve dosya şifreleme yazılımları arasında yer alıyor. Program ile bilgisayarınızda veya telefonunuzdaki dosyaların yanı sıra USB belleğinizi bile şifreleyebilirsiniz. Verileriniz koruma altına alınır ve sizin isteğiniz dışında hiç kimse erişemez.

Bütün platformları destekleyen Folder Lock, şifrelediğiniz dosyaları farklı cihazlar arasında senkronize etmeyi mümkün kılıyor. Böylelikle verilerinizi koruma altına alırken aynı anda birden fazla cihazda erişebiliyorsunuz.
klasör şifreleme

Temel özellikler:
– Dosyaları anında şifreleme
– Şifrelenen dosyaları senkronize etme & yedekleme
– Harici diskleri şifreleme
– CD kilitleme
– 256 bit AES teknolojisi
Folder Lock’u ilk çalıştırdığınızda özel bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Girdiğiniz şifreyi mutlaka bir yere not edin ve unutmayın. Aksi halde şifrelediğiniz dosyalara erişiminizi tamamen kaybedebilirsiniz.
Kullanılabilirlik: Windows, Android, iOS


2. Gilisoft File Lock Pro
Hassas videolarınızı, özel resimlerinizi veya belgelerinizi koruma altına almak için kullanabileceğiniz programlardan bir tanesi de Gilisoft File Lock Pro. En iyi klasör şifreleme yazılımları arasında yer alan program, verilerinizi sadece şifrelemekle kalmıyor aynı zamanda gizliyor.

Gilisoft File Lock Pro ile USB sürücülerini, hafıza kartlarını, flash diski ve dahili hafızadaki dosyalarınızı hızla gizleyebilir ve şifreleyebilirsiniz. Ayrıca File Shredder (Dosya Parçalama) özelliği sayesinde de, bulunduğunuz cihazdaki izlerinizi temizleyebilirsiniz.
klasör ve dosya şifreleme

Temel özellikler:
– Dosya ve klasör şifreleme
– Dosya gizleme
– CD/USB/SD kart şifreleme
– Güvenli silme
Kullanılabilirlik: Windows, Mac

3. Folder Protector
Folder Protector, bilgisayarınızdaki kişisel dosyalarınız güvene almak için başvurabileceğiniz şifreleme programlarından bir tanesi. Program sadece dosya şifreleme özelliğiyle değil, aynı zamanda klasör şifreleme veya disk sürücülerini kilitleme özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Ayrıca harici USB belleklerinizi de şifreleyebiliyorsunuz.

Klasör şifreleme programı Folder Protector’un kullanımı şu şekilde:
Programın .exe uzantılı dosyasını, şifrelemek istediğiniz klasörün içerisine kopyalamanız gerekiyor. Ardından programı çalıştırıp bir şifre belirliyorsunuz. Böylelikle dosya kilitleme işlemi tamamlanıyor.
Temel özellikler:
– Dosya ve klasör şifreleme
– Dosya gizleme
– CD/USB/SD kart şifreleme
– Türkçe dil desteği
Kullanılabilirlik: Windows

4. Secret Disk
Secret Disk sıradan bir klasör şifreleme programı değil. Harici diskinizi toplu halde kilitlemenize olanak sağlayan program, tercihen özel ek diskler oluşturmanızı da mümkün kılıyor. Örneğin bilgisayarınızda sadece özel dosyalarınızın yer aldığı bir disk oluşturup onu şifreleyebiliyorsunuz. Tek tek dosya şifreleme ile uğraşmaktansa, bu şekilde topluca şifrelemek işinizi kolaylaştırabilir.

Temel özellikler:
– Disk şifreleme ve gizleme
– Şifreli özel diskler oluşturma
Kullanılabilirlik: Windows

5. BCArchive
En iyi klasör şifreleme yazılımları arasında yer alan BCArchive sayesinde dosyalarınızı ve klasörlerinizi şifreleyebilirsiniz. Program, şifrelediğiniz içerikleri arşiv dosyası olarak sabit diskinize kaydediyor. Böylelikle şifreyi bilmeyen kimseler gizli dosyalarınıza erişim sağlayamıyorlar.

Birilerine göndermek istediğiniz fotoğraf, video, belge gibi içerikleri de BCArchive ile şifreleyerek e-posta yoluyla iletebilirsiniz. Gönderdiğiniz kişi, şifreyi girerek dosyalarınıza güvenli bir şekilde erişim sağlayabilir.

Temel özellikler:
– Dosya ve klasör şifreleme
– Disk şifreleme
– Yedekleme
Kullanılabilirlik: Windows

 

Kimsesiz

Sms Onaylı
Erkek
İyi Üye
Katılım
9 May 2021
Mesajlar
17
Tepkime puanı
8
Puanları
6
Yaş
17
Konum
Boşluk
Cinsiyeti
Erkek
Güvenlik önemli tabi.
 

techwar

Bayan
İyi Üye
Katılım
22 Tem 2021
Mesajlar
1
Tepkime puanı
1
Puanları
1
Yaş
28
Konum
İzmir
Cinsiyeti
Kadın
Teşekkürler paylaşım için.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst Alt
DUYURU: Sitemize dışarıdan yetkili alımı yapılmamaktadır. Sâdece özgün yazılar paylaşmak şartıyla, Özgün Üye ve Editör statüsü için başvuru yapabilirsiniz. Yazılarınız ve paylaşımlarınız incelendikten sonra ilgili statüye atanırsınız.